صفحه اصلی
جشنواره آموزش سال ۱۴۰۱ دانشگاه شهید بهشتی با معرفی برگزیدگان آموزشی برگزار شد
  • 17081 بازدید

 

 

جشنواره آموزش‌ سال ۱۴۰۱ دانشگاه  با حضور اعضای محترم هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشگاه، یکشنبه 18 اردیبهشت در تالار شهید بهشتی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی برگزار شد.

این جشنواره در هفته بزرگداشت مقام معلم و با هدف تقدیر از مدرسان برگزیده دانشگاه صورت پذیرفت.

 

 

 

در ابتدای مراسم حجه‌الاسلام و المسلمین جناب آقای رجالی تهرانی نماینده محترم مقام معظم رهبری در دانشگاه سخنانی در بزرگداشت مقام معلم ایراد فرمودند.


 

 

در ادامه جناب آقای دکتر نصیری قیداری رئیس محترم دانشگاه، ضمن تبریک روز معلم به اعضای محترم هیئت علمی، سخنانی در خصوص ویژگی‌های بارز اساتید ایراد نمودند و بر لزوم  توجه به مسائل رفاهی اعضای محترم هیئت علمی تاکید کردند.


 

 

سپس جناب آقای دکتر افضلیان معاون محترم آموزشی ضمن برشمردن دستاورد‌های آموزش غیرحضوری در دوران همه‌گیری ویروس کووید – ۱۹ ، فعایت‌های جاری و اهم طرح‌های در دست اقدام معاونت آموزشی در سال ۱۴۰۱ را برشمردند.


 

اهم طرح‌های در دست اقدام معاونت آموزشی شامل:

  •  اجرای طرح توانش و توسعه آن به توانش تخصصی (توانش مهندسی در مرحله پایلوت)
  •  تدوین طرح توسعه رشته‌های تحصیلی دانشگاه در افق ۵ ساله بر اساس شاخص‌های کلان مصوب و تسلیم به هیات محترم امناء.
  •  اجرای آموزش ترکیبی بر اساس مصوبه شورای دانشگاه.
  • ترویج هوش مصنوعی و کاربرد آن در آموزش.
  •  ارائه برخی دروس از طریق موک بهشتی.

ایشان در ادامه گزارشی از نحوه انتخاب واحدهای برتر آموزشی، مدرسین برگزیده، مدرسین دارای تجربه موفق آموزشی الکترونیکی و شاخص‌ها و معیارها مورد استفاده در این انتخاب را ارائه نمودند.

 

جناب آقای دکتر ناظمی رئیس محترم مرکز آموزش‌های الکترونیکی گزارشی از برگزاری کلاس‌های غیرحضوری در دوران همه‌گیری ویروس کرونا،  ادامه روند برگزاری غیرحضوری کلاس‌ها،  مزایای برگزاری کلاس‌ها به صورت ترکیبی و تلفیقی در آینده و برنامه‌های آتی مرکز آموش‌های الکترونیک در این زمینه را ارائه نمودند.


 

در بخش دیگری از جشنواره میزگردی تحت عنوان "بررسی کاربرد هوش مصنوعی در آموزش" با حضور دکتر قاضی‌زاده، مشاور رئیس دانشگاه در امور پردیس‌ها و توسعه دانشگاه، دکتر مظاهری رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی و دکتر ابرهیمی مقدم رئیس دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر برگزار شد.


 

در این میزگرد آقاي دکتر ابراهیمی مقدم  تصویري روشن از آنچه که در حوزه هوش مصنوعی در دنیا اتفاق افتاده است ارائه کرد و ابراز نمودند که "خواه نا خواه کلیۀ شئون زندگی در اقصی نقاط دنیا عمیقاً از هوش مصنوعی تاثیر خواهد گرفت" و "تغییرات اساسی ناشی از هوش مصنوعی، از آنچه که بنظر می‌آید، به ما نزدیکترند".

در ادامه این میزگرد جناب آقای دکتر مظاهری و دکتر قاضی زاده بر موارد زیر تاکید نمودند:

  •  نهاد و برنامه‌ای در دانشگاه براي « اندیشیدن در موضوع تاثیر هوش مصنوعی بر تعلیم و تربیت و کارکرد دانشگاه و استاد و تهیه نقشۀراه در این ارتباط» ایجاد کنیم.
  •   مقوله تعلیم و تربیت چگونه از هوش مصنوعی متاثر خواهد شد؟
  •  کارکرد دانشگاهها چه خواهد شد؟
  •  نوع کاربري و حجم (تعداد) فضاهاي کالبدي، سازمان اجرایی و اساتید چه خواهد بود؟

در انتها جناب آقای دکتر نصیري ریاست محترم دانشگاه ابراز داشتندکه در دانشگاه شهیدبهشتی عمیقاً به تاثیر هوش مصنوعی در کلیه شئون باور داریم و در این ارتباط تلاشهاي بسیار کرده ایم؛ ولیکن لازم است تلاش های بیشتری در خصوص  جلب کمک هاي موردنیاز  انجام شود.

در این جشنواره از 28 مدرس برگزیده، 4 واحد برتر آموزشی و 9 تجربه موفق آموزش الکترونیکی تقدیر شد.

همچنین در قسمتی از مراسم تجلیلی از 14 استاد بازنشسته در سال 1400 به عمل آمد.

در بخشی از مراسم نیز گرامیداشت یاد و خاطره اساتید درگذشته سال 1400 انجام شد.

 

فهرست برگزیدگان تجربه موفق آموزش الکترونیکی

ردیف

دانشکده

نام و نام خانوادگی

1

مهندسی برق الکترونیک و مخابرات

سمیه تیمارچی

2

پژوهشکده فضای مجازی

هادی سلیمانی

3

مهندسی و علوم کامپیوتر

صادق علی‌اکبری

4

فیزیک

نعمت‌الله ریاضی

5

پژوهشکده علوم شناختی و مغز

ستاره مختاری

6

علوم و فناوریهای زیستی

زینب باقری

7

ادبیات و علوم انسانی

فاطمه بهرامی

8

مهندسی عمرآن، آب و محیط زیست

سید حسین قریشی نجف‌آبادی

9

علوم ریاضی

رضا طالب

 

مدرسین برگزیده آموزشی

ردیف

دانشکده

نام و نام خانوادگی

1

علوم تربیتی و روان‌شناسی

اسماعیل جعفری

2

محمود حیدری

3

علوم ریاضی

علیرضا طاهریون

4

سهرابعلی یوسفی

5

علوم زمین

حمیدرضا ناصری

6

سید احمد علوی

7

علوم شیمی و نفت

منصور زاهدی

8

علوم و فناوری‌های زیستی

علی نصرالهی

9

ناصر فرخی

10

علوم ورزشی و تندرستی

رعنا فیاض میلانی

11

دانشکده فیزیک

سید محمدصادق موحد

12

نیما خسروی

13

مهندسی و علوم کامپیوتر

مجتبی وحیدی اصل

14

معماری و شهرسازی

متین علاقمندان

15

پانته‌آ حکیمیان

16

مهندسی برق کنترل و قدرت

مصطفی عابدی

17

مهندسی عمران، آب و محیط زیست

علیرضا وفائی‌نژاد

18

نعمت حسنی

19

مهندسی مکانیک و انرژی

عباس رهی

20

مهندسی برق الکترونیک و مخابرات

محمدجواد شریفی

21

مدیریت و حسابداری

مریم دولو

22

سجاد شکوه‌یار

23

ادبیات و علوم انسانی

کریم سلیمانی دهکردی

24

قدرت‌اله طاهری

25

اقتصاد و علوم سیاسی

محمدعلی حسینی‌زاده

26

الهیات و ادیان

فاطمه وجدانی

27

حقوق

امیرحسن نیازپور

28

مصطفی السان

 

اعضاء هیئت علمی درگذشته سال 1400

ردیف

نام

نام‌خانوادگي

دانشکده

1

بابک

مظلوم نژاد میبدی

مهندسی برق- الکترونیک و مخابرات

2

اسماعیل

دارابکلایی

الهیات و ادیان

3

سهراب

شهریاری

علوم زمین

4

احمد

روستا

مدیریت و حسابداری

5

رحمت‌اله

نورانی پور

علوم تربیتی و روان‌شناسی

6

سید ابراهیم

فیوضات

ادبیات و علوم انسانی

7

محمد جواد

صفار

حقوق

 

 

اساتید بازنشسته در سال 1400

ردیف

نام

نام‌خانوادگي

دانشکده

1

سید سعید

موسوی ندوشنی

مهندسی عمران، آب و محیط زیست

2

مهناز

نصیری‌اقدم

علوم شیمی و نفت

3

مینو

دبیری

علوم شیمی و نفت

4

حمید

ندیمی

معماری و شهرسازی

5

حمیدرضا

سپنجی

فیزیک

6

مصطفی

اجتهادی

ادبیات و علوم انسانی

7

منیژه

قره‌چه

مدیریت و حسابداری

8

رضا

راستی اردکانی

مهندسی عمران، آب و محیط زیست

9

ژیلا

سجادی

علوم زمین

10

غلامحسین

عمادزاده

ادبیات و علوم انسانی

11

دومینیک میشل

برانژه کارنوی

ادبیات و علوم انسانی

12

مصطفی

محمد پورامینی

علوم شیمی و نفت

13

سید رضا

نظری هاشمی

علوم تربیتی و روانشناسی

14

پرویز

رمضانپور

مهندسی برق-کنترل و قدرت

 

واحد‌های برتر آموزشی

ردیف

دانشکده/پژوهشکده برتر

1 حقوق
2 علوم ورزشی و تندرستی
3 مهندسی عمران، آب و محیط زیست
4 لیزر و پلاسما